Tuesday, September 18, 2007

lähemale iseendale

On õpetusi, mille kohaselt „tõelise minuni” jõudmiseks tuleb mul „iseendast” lahutada kõik mulle teadaolevad minu omadused. Alles siis seisan silmitsi selle tühja „ise” või „minaga”, tolle sõna kui tühja tähistajaga, mis asub minu olemise tuumas.

Võiks arvata, et umbes samasuguse lahutustehtega on saavutatud near-water tüüpi karastusjook, mille paar head näidet juba mõnda aega ka Eesti turul ringlevad.

http://www.alecoq.ee/index.php?action=prods_change&lang_ID=1&prod_group_ID=6&prod_ID=319

http://www.saku.ee/camp/2007_06_vivafresh/

Too lahutustehe võiks vihjata, et near-wateri retseptiks on maitse-, värvi- ja säileainete kriitilise massi ja meeletu vohangu oskuslik vähendamine millekski hõrguks, õhkõrnaks, peeneks ja nauditavaks, mida lõunal pikast ja kitsast klaasist prae kõrvale nautida või külmkapist kiiresti loengusse kaasa haarata.

Miski pole kaugemal tõest. Miks?

Kui Monty Python võrdleb Austraalia õlu maitset kanuus armatsemise veelähedase kogemusega, siis kindlasti ei saa sama võrdluse abil kirjeldada near-waterit. Sest near-water – too postmodernsele ühiskonnale iseloomuliku „peaaegu-olemise” õrnalt gaasiline võrdkuju – läheneb veele sealt kusagilt teiselt poolt. See moodustub – või õigemini saavutatakse – hoopis liitmistehte alusel: sellest millestki saab near-water alles millegi juurdetulekul. See pole nii, et near-water „poleks enam muud kui peaaegu pelgalt” vesi. Near-water „pole veel” vesi. See on lõputu iseendaks-saamise protsessis toimuva püüdlusterohke soovmõtlemise pakendatud vaheprodukt.

15 Comments:

Blogger tank said...

muidugi pole asi ainult nendes füüsikalistes komponentides, mis tollele veele liidetud on. vaid mingis tarbimisväärtuses, võibolla isegi brändinimes? nagu ntx hello kitty, mis polegi midagi muud peale puhta brändi.

aga kas fakt, et near-water jookidel, vastupidiselt veele, on "parim enne" kuupäev, näitab et liiga ammu toodetud jooki tarbida pole trendikas? või rikneb see jook tõesti aja jooksul. :)

3:30 PM

 
Blogger Jack said...

võib-olla tähistab see kuupäev hetke, mil near-wateri meeleheitlik püüdlus lõpuks täitub ning see viimaks ometi veeks muutub?

5:06 PM

 
Blogger tank said...

ja selle tarbimine siis oleks kohutav patt, mis manifesteerub kehaliste vaevuste, kõhulahtisuse või toidumürgituse kujul? :)

9:05 AM

 
Blogger Mario said...

So near, yet so far...

Mul on siiralt hea meel, et olen turust nii kaugele jäänud. Mis asi see küll olla võiks, mis on nii õrn, esoteeriline ja kauge, et teda tarbida oleks sama ilus kui juua inglipisaraid?

Nagu ma aru saan, on vastuseks: säilitusainetega, maitsestatud vesi. Teate, tõsiselt, läitke end.

Ise kasutan trennis või reisil käies ammu ostetud veepudelit, mis täitub vajadusel kraaniveega. Ehk oleks trendikam osta üks Aqua Plus, kallata see õrnalt porilompi tühjaks, täita kraaniveega ja käia siis väljakutsuva pilguga tänaval ringi, rüübates pealtnäha hirmkallist marketingisaasta?

11:30 AM

 
Blogger tank said...

"marketingisaast", "läitke end". sa ei näi sugugi olevat turust distantseerunud. vastupidi - sinus räägib viha, sa oled turuga emotsionaalselt tugevasti seotud :)

tegelikult on hämmastav, kui lai valik erinevaid vesi (mitmuse osastav) poelettidel juba on. lisaks igasugu allikavetele leiab kindlasti ka erinevalt töödeldud tavalist kraanivett. siis on vee võluvesi, mida on vist jääst sulatatud ja midagi veel peale loitsutud. nüüd need near waterid.

näib et inimene pole valmis vett jooma, kui see pole pudelis, brändinimega varustatud ja raha eest ostetud. ega jala käima, kui see pole fitness, rasvapõletus, nordic walking või mõni taoline nimetatud ja kaubastatud tegevus.

ja muide, minuarust pole see üldse põlgust väärt, vaid lihtsalt huvitav nähe :)

3:46 PM

 
Blogger Jyri Kolk said...

see on naljakas küll, aga kui sel teemal väga emotsionaalseks minna siis jääb vägisi mulje paarist lõunaosariikide redneckist kes peksavad rändkaupmeest. mitte, et rändkaupmees peaks suvalist paska müües oma hinge müüma, aga on veidi imelik, kui teda pekstes arvatakse et haugutakse õige puu all või koguni usutakse midagi paremaks muutuvat. või kuidagi nii.

võin pikemalt põhjendada ja ma usun, et te mõlemad teate - solvata ma loomulikult ei taha.
ps. ei, ma ei kaitse near-waterit.

10:05 PM

 
Blogger Jack said...

naljakas, et võrdlemisi neutraalsest kirjeldusest on saanud miski, mille pärast "end läita" või mis kujutab endast selle või teise puu all maailmaparanduslikku haukumist. aga nii see praegusel ajal kord vist juba on - tasub võtta selgesõnaliselt hinnanguline seisukoht (nagu bush - kui te pole meie poolt, olete te meie vastu), loobuda igasugustest neutraalsetest looduskirjeldustest (veekogud), sest siis takistab see tekstile mingi muu, suvalise hinnangu omistamist.

12:01 PM

 
Blogger Jyri Kolk said...

ei, tegelt, jack, anna andeks. minu vastus kõlbab ehk ainult patsi emotsionaalse jutu kohta.

palun vabandust, kogu südamest.

5:54 PM

 
Blogger oakleyses said...

michael kors outlet online, christian louboutin, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet online, replica watches, michael kors outlet online, polo ralph lauren outlet online, ray ban sunglasses, ugg boots, tory burch outlet, longchamp outlet, louis vuitton outlet, nike outlet, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, burberry outlet, tiffany jewelry, longchamp outlet, jordan shoes, louis vuitton, uggs on sale, louis vuitton outlet, chanel handbags, kate spade outlet, uggs outlet, polo outlet, gucci handbags, uggs outlet, nike free, nike air max, prada handbags, christian louboutin uk, michael kors outlet online, burberry handbags, louis vuitton, nike air max, oakley sunglasses wholesale, longchamp outlet, michael kors outlet, tiffany and co, cheap oakley sunglasses, replica watches, prada outlet

2:07 AM

 
Blogger oakleyses said...

coach purses, polo lacoste, hogan outlet, michael kors outlet, jordan pas cher, coach outlet, nike roshe, nike roshe run uk, sac hermes, michael kors, true religion outlet, louboutin pas cher, lululemon canada, air max, coach outlet store online, north face uk, nike air max, michael kors pas cher, true religion jeans, polo ralph lauren, converse pas cher, sac longchamp pas cher, vans pas cher, abercrombie and fitch uk, nike free uk, oakley pas cher, ray ban pas cher, nike blazer pas cher, nike air max uk, ray ban uk, replica handbags, sac vanessa bruno, guess pas cher, timberland pas cher, nike air force, north face, true religion outlet, kate spade, longchamp pas cher, ralph lauren uk, nike tn, new balance, hollister uk, burberry pas cher, true religion outlet, nike air max uk, michael kors, mulberry uk, hollister pas cher, nike free run

2:08 AM

 
Blogger oakleyses said...

north face outlet, p90x workout, north face outlet, longchamp uk, hollister clothing, nike huaraches, louboutin, insanity workout, babyliss, nike trainers uk, oakley, timberland boots, s6 case, soccer jerseys, hermes belt, nfl jerseys, iphone 5s cases, ipad cases, herve leger, mont blanc pens, beats by dre, valentino shoes, iphone 6s plus cases, lululemon, iphone 6s cases, baseball bats, instyler, ghd hair, bottega veneta, nike air max, jimmy choo outlet, vans outlet, nike roshe run, iphone 6 cases, reebok outlet, chi flat iron, giuseppe zanotti outlet, iphone 6 plus cases, asics running shoes, wedding dresses, hollister, mac cosmetics, abercrombie and fitch, ralph lauren, mcm handbags, soccer shoes, iphone cases, new balance shoes, celine handbags, ferragamo shoes

2:10 AM

 
Blogger oakleyses said...

vans, moncler, louis vuitton, ugg,uggs,uggs canada, ugg uk, replica watches, louis vuitton, hollister, lancel, thomas sabo, canada goose outlet, moncler uk, coach outlet, karen millen uk, juicy couture outlet, canada goose outlet, canada goose outlet, canada goose, canada goose, links of london, converse, canada goose jackets, pandora jewelry, swarovski, barbour uk, juicy couture outlet, moncler outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, nike air max, swarovski crystal, moncler, louis vuitton, louis vuitton, pandora uk, marc jacobs, doudoune moncler, gucci, ray ban, canada goose, pandora jewelry, hollister, wedding dresses, montre pas cher, moncler, pandora charms, doke gabbana, toms shoes, supra shoes, canada goose uk, barbour, louis vuitton, moncler outlet, ugg

2:11 AM

 
Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

jeje0606cheap oakley sunglasses
nike requin
cincinnati bengals jerseys
air jordan shoes
coach factory outlet
pandora outlet
polo ralph lauren
coach outlet
coach outlet
kate spade outlet
pandora outlet

2:22 AM

 
Blogger Yaro Gabriel said...

www0612
valentino outlet
canada goose outlet
michael kors handbags
pandora outlet
cheap mlb jerseys
cheap jerseys
timberwolves jerseys
ugg boots
michael kors
jordan shoes

1:55 AM

 
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0628
michael kors outlet
coach outlet
links of london
coach outlet
tory burch outlet
off white
fitflops sale
fitflops sale clearance
ugg boots clearance
polo ralph lauren

3:06 AM

 

Post a Comment

<< Home