Tuesday, March 11, 2008

no comment

olen umbes kuu aega jäginud telekanalit euronews. see on selline suht otstarbekas ettevõtmine, sest saad mingi üsna üldise ettekujutuse sellest, mis võiks maailmas parasjagu toimuda. see, et seal on reastatud just need uudised, ei tähenda muidugi seda, et need toimunud oleks, või et need ülepea olulised oleks, kuid euronewsi formaat on selline, et tekib selline rafineeritud üldistatuse tunne: olukord maailmas on parasjagu umbes niisugune. sa naudid formuleeritud üldistatust, ühesõnaga, ja mitte autentset kokkuvõtet toimuvast.

ja siis sattusin ma nende rubriigi peale "no comment": see on reeglina umbes viieminutiline videolõik mingist maailmas parasjagu toimuvast asjast, mis nii-öelda "ei vaja kommentaari", mis peaks olema "kõnekas" ilma selleta, et keegi midagi ütleks. vaatad midagi, umbes siis, kui see toimub, ja mõtled ise selle üle, miks see on piisavalt "kõnekas", et seda näidata. äge dokumentalistikaversioon, kas pole?

ainult et viimased neli "no commentit" on näidanud mustade aafriklaste, aborigeenide või indiaanlaste märatsevat, ennastsalgavat ja absoluutselt all-out suguharutantsu.

ja siis sa mõtled, miks sulle seda näidatakse.
ja mida see "no comment" seal tähendada võiks.

kas "no comment" tähendab seal seda, et see, mis toimub, on absoluutselt mõistusetu ja tähendusetu dekoreeritud klounaad, millest sul on võimalik meie telemembraani vahendusel osa saada - et kinnitada sulle, et sinu igapäevane ajud purgis eksistents on mingil kvalitatiivselt kõrgemal tasandil tähenduslikum? või tähendab see "no comment" seal juba vahetult ja eelarvamuslikult seda, et seda, mida te parasjagu näete, pole võimalik mitte ühegi filigraanse finessiga ära tähistada - et see on midagi nii kauget, põhjendamatut, õigustamatut ja madalamat, et keeleline lausumine ei küündi seda kommenteerima, et seda ei saagi kommenteerida, et see on liiga kaugel sellest, et keeleline tähistamine suudaks sellesse sekkuda? kolmas mõte tuleb indiana jonesi vaimus žizekilt: et kui äkitselt avastatakse kolm tuhat aastat suletud hauakambrist, koopast või katakombist muistsed egiptlased, kes teevad mingit müstilist rituaalset ringtantsu ja paistavad kohe-kohe mingi maailma muutva lõpptulemuseni jõudvat, ning mõeldakse, et mis on nende tegevuse tegelik tähendus, seesmine toimimapanev mehhanism või müstiline saladus, siis on ainuvõimalik vastus: ärge imestage, mis võiks olla nende müstiline saladus või tegutsemismotiiv, mis paneb neid tegema täpselt seda, mida nad parasjagu teevad, sest see on müstiline saladus ka muistsetele egiptlastele enestele, ja just sellepärast nad seda teevadki.

kindlasti näitab euronews varsti midagi muud, mis puhaste kultuuriliste eelarvamuste pärast kommentaari ei vääri.
kuid miks nii palju suguharutantsu järjest

14 Comments:

Blogger irve said...

Olen natu nagu Tank, kes tuleb ja ütleb süvafilosoofilise drägoni maagia ja surmaarutelu peale: mis siin jahute, hapsud saavad otsa ja kõik.

Aga.

"No comment" tähistab pigem seda, et Euronews antud klippi ei selgita. Et teil ei oleks tunnet, et uudistekanal rikkis kuidagi oleks. Lihtsalt ei kommenteerita parajasti -- turvatunne tuleb tagasi koos diktoriga.

Miks nii palju suguharutantsu järjest? Ma usun, et neil on selliseid loodus-ja suguharuklippe vaja selleks, et silm (ja kineskoop, kel veel selline asi on) vahelduseks tolmuste Lähis-Ida tänavate koloriidist puhkaks.

9:27 PM

 
Blogger tank said...

olles lihtne ja odav viis, millega ekraani täita (osta lihtsalt agentuuridelt viis minutit videofeedi), annab märge "no comment" sellele mingi müstilisuse aura. justkui see, mida ekraanil näidatakse, oleks justkui eriti tähtis. nii tähtis, et lausa diktor on ülimas harduses või hämmelduses vait jäänud. ISEGI DIKTORIL POLE ENAM SÕNU!
nagu öeldud, lihtne ja odav :)

ja mulle väga meeldib irve teooria selle kohta, et inimeste telekaid on lähis-ida plahvatustetolmust aegajalt vaja neegritantsu abil degaussida.

4:47 AM

 
Blogger oHpuu said...

hm, loodusklippi põle ma samast august veel näinud. või kui olen, ei mäleta. a seda suguharutantsu oleks kyll taht. puht tantsu pärast. niu, et ma just see päev öironuusku ei vaadand.

a noh, usina meediamesilase igapäevatöö tähendabki põhiliselt aukude täitmist. teada on, mis, kuhu ja kuidas kõlbab. ja siis jookseb kellelgi juhe kokku ja paneb väljamõõdetud auku midagi põhimõtteliselt žanrinihkelist.

näiteks arvutab Saaremaa 17. sajandi myygi tehinguhinna tänasesse väärtusse ja teeb sellest majandusuudise. ikka juhtub. kellel tihemini, kellel harvemini, aga kollektiivi suuruse pealt on võimalik mingit keskmist sagedust intuitiivselt hinnata.

loomemehhanism on umbes sama, kuidas bulvaribrošyyridest ja -ajakirjandusest synnib pisikese võõrituse ja vea kaudu kõrge kunst, mida aastasada hiljem ka loetakse. (pean praegu vaimusilmas Dostojevskit.)

10:17 PM

 
Blogger oakleyses said...

michael kors outlet online, christian louboutin, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet online, replica watches, michael kors outlet online, polo ralph lauren outlet online, ray ban sunglasses, ugg boots, tory burch outlet, longchamp outlet, louis vuitton outlet, nike outlet, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, burberry outlet, tiffany jewelry, longchamp outlet, jordan shoes, louis vuitton, uggs on sale, louis vuitton outlet, chanel handbags, kate spade outlet, uggs outlet, polo outlet, gucci handbags, uggs outlet, nike free, nike air max, prada handbags, christian louboutin uk, michael kors outlet online, burberry handbags, louis vuitton, nike air max, oakley sunglasses wholesale, longchamp outlet, michael kors outlet, tiffany and co, cheap oakley sunglasses, replica watches, prada outlet

2:07 AM

 
Blogger oakleyses said...

coach purses, polo lacoste, hogan outlet, michael kors outlet, jordan pas cher, coach outlet, nike roshe, nike roshe run uk, sac hermes, michael kors, true religion outlet, louboutin pas cher, lululemon canada, air max, coach outlet store online, north face uk, nike air max, michael kors pas cher, true religion jeans, polo ralph lauren, converse pas cher, sac longchamp pas cher, vans pas cher, abercrombie and fitch uk, nike free uk, oakley pas cher, ray ban pas cher, nike blazer pas cher, nike air max uk, ray ban uk, replica handbags, sac vanessa bruno, guess pas cher, timberland pas cher, nike air force, north face, true religion outlet, kate spade, longchamp pas cher, ralph lauren uk, nike tn, new balance, hollister uk, burberry pas cher, true religion outlet, nike air max uk, michael kors, mulberry uk, hollister pas cher, nike free run

2:08 AM

 
Blogger oakleyses said...

north face outlet, p90x workout, north face outlet, longchamp uk, hollister clothing, nike huaraches, louboutin, insanity workout, babyliss, nike trainers uk, oakley, timberland boots, s6 case, soccer jerseys, hermes belt, nfl jerseys, iphone 5s cases, ipad cases, herve leger, mont blanc pens, beats by dre, valentino shoes, iphone 6s plus cases, lululemon, iphone 6s cases, baseball bats, instyler, ghd hair, bottega veneta, nike air max, jimmy choo outlet, vans outlet, nike roshe run, iphone 6 cases, reebok outlet, chi flat iron, giuseppe zanotti outlet, iphone 6 plus cases, asics running shoes, wedding dresses, hollister, mac cosmetics, abercrombie and fitch, ralph lauren, mcm handbags, soccer shoes, iphone cases, new balance shoes, celine handbags, ferragamo shoes

2:10 AM

 
Blogger oakleyses said...

vans, moncler, louis vuitton, ugg,uggs,uggs canada, ugg uk, replica watches, louis vuitton, hollister, lancel, thomas sabo, canada goose outlet, moncler uk, coach outlet, karen millen uk, juicy couture outlet, canada goose outlet, canada goose outlet, canada goose, canada goose, links of london, converse, canada goose jackets, pandora jewelry, swarovski, barbour uk, juicy couture outlet, moncler outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, nike air max, swarovski crystal, moncler, louis vuitton, louis vuitton, pandora uk, marc jacobs, doudoune moncler, gucci, ray ban, canada goose, pandora jewelry, hollister, wedding dresses, montre pas cher, moncler, pandora charms, doke gabbana, toms shoes, supra shoes, canada goose uk, barbour, louis vuitton, moncler outlet, ugg

2:11 AM

 
Blogger Richika Sarkar said...

It is nice post
Visit Links:
Packers and Movers Mumbai
Packers and Movers Andheri
Packers and Movers Airoli
Packers and Movers Borivali
Packers and Movers Bandra
Packers and Movers Kalyan
Packers and Movers Kharghar
Packers and Movers Kandivali
Packers and Movers Thane

7:34 AM

 
Blogger Akshay Sawant said...

Thanks for this post.
Visit Links:
oyecity.com
Beauty Care Shops In Pune
Books Shops In Pune
Self Help Group Shops In Pune
Electronics Shops In Pune
Gifts & Youth Special Shops In Pune
Hardware And Sanitory Shops In Pune
Home Decor Shops In Pune
Jewellery Shops In Pune
Kids & Baby Products Shops In Pune
Kitchen Shops In Pune
Men's Fashion Shops In Pune
Sports Shops In Pune
Sweets & Cakes Shops In Pune
Tools Shops In Pune
Toys Shops In Pune
Women's Fashion Shops In Puneoye city
Oyecity Blog

12:48 PM

 
Blogger Fangyaya said...

coach outlet store online
louis vuitton outlet
nike roshe run
coach outlet store online
true religion
michael kors outlet
louis vuitton bags
adidas outlet
christian louboutin outlet
longchamp outlet
oakley sunglasses
adidas yeezy
louis vuitton
coach outlet
ralph lauren polo outlet
kobe shoes 11
fitflop sandals
michael kors handbags
tory burch outlet
toms
oakley vault
louis vuitton outlet
ralph lauren uk
kevin durant shoes
nike outlet store
louis vuitton outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren
adidas shoes
oakley outlet
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet online
ghd hair straighteners
air jordans
louis vuitton outlet stores
true religion jeans
celine outlet
20167.28chenjinyan

12:54 PM

 
Blogger Akshay Sawant said...

removal company birmingham
removal company glasgow
removal company liverpool

4:58 PM

 
Blogger Stjsrty Xtjsrty said...

cheap oakley sunglasses
michael kors
christian louboutin
moncler outlet
jordans
nike tn pas cher
ugg boots
nmd adidas
nhl jerseys
soccer cleats

2:11 AM

 
Blogger Yaro Gabriel said...

www0612
michael kors outlet
christian louboutin outlet
fred perry polo shirts
michael kors uk
true religion jeans
spurs jerseys
birkenstock outlet
canada goose jackets
air more uptempo
michael kors outlet

1:47 AM

 
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0628
moncler outlet
mulberry handbags
ecco shoes
pandora charms
jordan shoes
oakley sunglasses
gucci outlet
michael kors outlet
ugg outlet
mulberry bags

3:02 AM

 

Post a Comment

<< Home