Friday, September 19, 2008

elada oma valikust

mul on kahju, et ma ei jõudnud tartus kultuuritehasesse, nüüd kus see ilmselt suurema hoo on sisse saanud, ning mul pole mingit ettekujutust sellest, kuidas seal asjad välja näevad, kui palju seal on n-ö püsiresidente, kui palju toimub seal kõikvõimalikke üritusi ning kui hea on seal üleüldine atmosfäär. ent mul on tunne, et kaisa & co on üks paremaid näiteid sellest, kuidas on võimalik elada n-ö "oma valikust" : teha seda, mida tahad, aga niimoodi, et sellest laiemale kogukonnale kasu on. soovin kogu ettevõtmisele ainult jõudu. (aasta või poolteist tagasi tundus olevat periood - ja see oli tõesti kummaline -, mil paistis, nagu hoolitseks kogu progressiivsema ja huvitavama tartu kultuurielu eest üks konkreetne kõrgema kunstikooli fotoosakonna lõpetanud kursus - huvitav, kes hoolitseb selle eest nüüd?)

igal juhul on mul ka siit laibachist välja käia näide mehest, kes "elab oma valikust", ning seda võib-olla isegi sõnasõnalisemalt kui esmaapilgul paista võib. tutvustan teile imepisikest, mitte üle kümne ruudust raamatupoodi laibachi vanalinnas, mille kõik kohalolevad ja müügiks välja pandud eksemplarid on sinna jõudnud omaniku ülimalt valiva käe läbi. ampluaa oli väga lai - ilukirjandusest teaduse, filosoofia, kunstiraamatute ja lastekirjanduseni - ent valik väga spetsiifiline, ning nagu mees leti taga mulle väitis, võtab selle hoolikas koostamine omajagu aega ja lugemist. ja ta ütles, et kõiki neid raamatuid, mida tema pisike poepind ei mahuta, saab ta üsna kiiresti tellida. pisike ja karismaatiline valimik, ühesõnaga, mille taga on kriso-sarnane süsteem.

poepidaja ütles, et selle äriga elab enam-vähem ära - tuleb ette halvemaid ja paremaid aegu - ent need paigutised raskemad perioodid korvab tegemisrõõm ning meelega ja egoistlikult võrdlemisi subjektiivse väljapaneku hoolikas valimine.

ta naljatas veel - äraspidise osutusena tollele maailma vanimale elukutsele - et tegelikult ja selles mõttes on see puhas enesemüümine. ning muigas kui ma vabandasin, et vaese tudengina just ülearu palju raamatuid ei osta (ehkki shock doctrine'i sain) ja küsisin, kas tohin valikut pildistada.

mind huvitab, kas näiteks tartus oleks niisugune ettevõtmine võimalik - kas see suudaks end n-ö ise alal hoida või omadega nulli tulla? kümme aastat tagasi ilmselt mitte, aga praegu?

9 Comments:

Anonymous Anonymous said...

Imeline idee. Isiklik raamatupood. Võibolla see on prohvetlik osutus, võibolla tulevikus on palju selliseid. Mitte ulme-, krimi- või filosoofiaraamatute pood, vaid selliste raamatute pood, mis omanikule meeldivad. Või siis mitte ainult raamatute. Üldse kõigi selliste asjade pood, mis talle meeldivad. Selline ülim näide kultuuri (sh kirjanduse) pudenemisest.

8:05 PM

 
Blogger oakleyses said...

michael kors outlet online, christian louboutin, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, oakley sunglasses, ray ban sunglasses, michael kors outlet, michael kors outlet online, replica watches, michael kors outlet online, polo ralph lauren outlet online, ray ban sunglasses, ugg boots, tory burch outlet, longchamp outlet, louis vuitton outlet, nike outlet, oakley sunglasses, louis vuitton outlet, burberry outlet, tiffany jewelry, longchamp outlet, jordan shoes, louis vuitton, uggs on sale, louis vuitton outlet, chanel handbags, kate spade outlet, uggs outlet, polo outlet, gucci handbags, uggs outlet, nike free, nike air max, prada handbags, christian louboutin uk, michael kors outlet online, burberry handbags, louis vuitton, nike air max, oakley sunglasses wholesale, longchamp outlet, michael kors outlet, tiffany and co, cheap oakley sunglasses, replica watches, prada outlet

2:14 AM

 
Blogger oakleyses said...

coach purses, polo lacoste, hogan outlet, michael kors outlet, jordan pas cher, coach outlet, nike roshe, nike roshe run uk, sac hermes, michael kors, true religion outlet, louboutin pas cher, lululemon canada, air max, coach outlet store online, north face uk, nike air max, michael kors pas cher, true religion jeans, polo ralph lauren, converse pas cher, sac longchamp pas cher, vans pas cher, abercrombie and fitch uk, nike free uk, oakley pas cher, ray ban pas cher, nike blazer pas cher, nike air max uk, ray ban uk, replica handbags, sac vanessa bruno, guess pas cher, timberland pas cher, nike air force, north face, true religion outlet, kate spade, longchamp pas cher, ralph lauren uk, nike tn, new balance, hollister uk, burberry pas cher, true religion outlet, nike air max uk, michael kors, mulberry uk, hollister pas cher, nike free run

2:15 AM

 
Blogger oakleyses said...

north face outlet, p90x workout, north face outlet, longchamp uk, hollister clothing, nike huaraches, louboutin, insanity workout, babyliss, nike trainers uk, oakley, timberland boots, s6 case, soccer jerseys, hermes belt, nfl jerseys, iphone 5s cases, ipad cases, herve leger, mont blanc pens, beats by dre, valentino shoes, iphone 6s plus cases, lululemon, iphone 6s cases, baseball bats, instyler, ghd hair, bottega veneta, nike air max, jimmy choo outlet, vans outlet, nike roshe run, iphone 6 cases, reebok outlet, chi flat iron, giuseppe zanotti outlet, iphone 6 plus cases, asics running shoes, wedding dresses, hollister, mac cosmetics, abercrombie and fitch, ralph lauren, mcm handbags, soccer shoes, iphone cases, new balance shoes, celine handbags, ferragamo shoes

2:16 AM

 
Blogger oakleyses said...

vans, moncler, louis vuitton, ugg,uggs,uggs canada, ugg uk, replica watches, louis vuitton, hollister, lancel, thomas sabo, canada goose outlet, moncler uk, coach outlet, karen millen uk, juicy couture outlet, canada goose outlet, canada goose outlet, canada goose, canada goose, links of london, converse, canada goose jackets, pandora jewelry, swarovski, barbour uk, juicy couture outlet, moncler outlet, ugg,ugg australia,ugg italia, nike air max, swarovski crystal, moncler, louis vuitton, louis vuitton, pandora uk, marc jacobs, doudoune moncler, gucci, ray ban, canada goose, pandora jewelry, hollister, wedding dresses, montre pas cher, moncler, pandora charms, doke gabbana, toms shoes, supra shoes, canada goose uk, barbour, louis vuitton, moncler outlet, ugg

2:18 AM

 
Blogger Fangyaya said...

oakley sunglasses
true religion
coach factory outlet
ralph lauren outlet
longchamp bags
jordan 3 infrared
ralph lauren clearance outlet
polo ralph lauren
coach factory outlet
kate spade outlet
coach outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet
cheap jordan shoes
ray bans
adidas yeezy
cheap ray ban sunglasses
nike basketball shoes
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet
louis vuitton handbags
timberland boots
louis vuitton outlet
adidas originals
celine bags
louis vuitton outlet
air jordan pas cher
ralph lauren
coach outlet
tory burch outlet
louis vuitton
celine outlet
asics shoes
michael kors handbags
lebron 12
timberland boots
coach factory outlet
rolex submariner
coach factory outlet
20167.28chenjinyan

12:56 PM

 
Blogger Yaro Gabriel said...

www0612
michael kors outlet
christian louboutin outlet
fred perry polo shirts
michael kors uk
true religion jeans
spurs jerseys
birkenstock outlet
canada goose jackets
air more uptempo
michael kors outlet

1:47 AM

 
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0628
polo outlet
nets jerseys
coach outlet online
tory burch outlet
minnetonka outlet
fingerlings monkey
ugg outlet
coach factory outlet
coach outlet
ray ban sunglasses

3:01 AM

 
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718
canada goose jackets
michael kors outlet
longchamp outlet
off white
moncler outlet
oakley sunglasses
jimmy choo sunglasses
y3 shoes
a bathing ape
canada goose jackets

2:26 AM

 

Post a Comment

<< Home